Okręg nr 1. (miasto Łódź)
Pozycja 1. Teresa Adamska
Absolwentka Kierunku Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Od czterech pokoleń łodzianka. Wieloletni społecznik. Członek Zarządów stowarzyszeń: Kupców ul. Piotrkowskiej, Organizacji Kupieckich Ziemi Łódzkiej, Centrum Zrównoważonego Rozwoju. Obrońca własności polskich zasobów naturalnych, przeciwnik technik i technologii szkodliwych środowiskowo, groźnych dla życia ludzi i zwierząt, jak: zatłaczanie spalin pod ziemię, szczelinowania hydraulicznego, pozyskiwania energii z elektrowni jądrowych. Gorący zwolennik uruchomienia ogólnopolskiego programu pozyskiwania energii z geotermii w każdej gminie i w Łodzi.
Pozycja 2. Kamila Ciepiela
W trosce o godne życie każdego mieszkańca regionu.
Jestem łodzianką, katoliczką, profesorem uczelni, a prywatnie żoną i matką. Całe moje życie zawodowe i naukowe związane jest z Uniwersytetem Łódzkim. Zarówno w badaniach naukowych jak i w życiu prywatnym koncentruję się na potrzebach drugiego człowieka. Od wielu lat działam w organizacji pozarządowej „Stowarzyszenie na Rzecz Godności Życia Ludzkiego” pomagając osobom z niepełnosprawnościami. Te doświadczenia pragnę przenieść i rozwinąć w działalności samorządowej. Moją maksymą życiową są słowa św. Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.
Pozycja 3. Marek Zbigniew Kaźmierczak, Stowarzyszenie „Zrównoważony Rozwój – Geotermia w Polsce” im. Królowej Jadwigi
dr inż. chemik, specjalność naukowa Technologia chemiczna i Ochrona środowiska. Żonaty, córka, wnuczki.
40 lat pracy na Politechnice Łódzkiej jako nauczyciel akademicki. Jest prezesem ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Zrównoważony Rozwój – Geotermia
w Polsce” im. Świętej Królowej Jadwigi. Działa na rzecz wykorzystania polskich zasobów naturalnych, zwłaszcza wód geotermalnych i węgla kamiennego, a także na rzecz poszanowania wody i produkcji zdrowej żywności w Polsce.
Pozycja 4. Michał Matysiak
Mąż i tata dwójki cudownych urwisów: Janka i Adrianny. Z wykształcenia informatyk, lubię majsterkować i dłubać. Co da się uratować, chętnie daję temu dłuższe życie. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe, to umiejętność pracy w zespole i zarządzania nim. Wspieram rolników w ich walce o normalność i indywidualność prowadzenia gospodarstw, bez narzucania przepisów wbrew zdrowemu rozsądkowi i naturze. Zdrowa polska żywność jest dla mnie podstawą suwerenności państwa na równi z dowolnością dysponowania gotówką i jej ochroną.
Pozycja 5. Elżbieta Flis
architekt, przedsiębiorca, mężatka, 2 synów
Postulaty wyborcze:
- wspieranie Polskich przedsiębiorców
- przywrócenie normalności w działaniu firm
- uproszczenie przepisów prawa
- 3% ujednolicony podatek zryczałtowany od przychodów dla
wszystkich prowadzących działalność gospodarczą.
Pozycja 6. Sylwester Rodak
Właściciel firmy działającej w branży remontowej.
Absolwent Historii Uniwersytetu Łódzkiego.
Pracował kilkanaście lat w instytucjach finansowych (bank, biuro maklerskie).
Posiada licencję maklera papierów wartościowych i agenta ubezpieczeniowego.
Zainteresowania – sport, historia, filozofia, teologia, etyka.
Pozycja 7. Krzysztof Madej
Okręg nr 2
Pozycja 1. Jadwiga Materska
Wieloletnia nauczycielka z doświadczeniem kierowania Zespołem Szkół. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i kilku studiów podyplomowych – w tym z zakresu ekonomii i zarządzania. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnym, działając min., w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej.
Pozycja 2. Arkadiusz Dobrowolski jest orędownikiem decentralizacji sieci energetycznej i utworzenia gminnych magazynów energii co przyczyni się do znaczącego poprawienia wydajności instalacji fotowoltaicznych.
Jego zdaniem zdecydowana poprawa jakości sieci przesyłowej oraz rozwój energetyki opartej na geotermii umożliwi zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i znacząco obniży koszty energii. Można to uzyskać poprzez utworzenie i wsparcie lokalnych wspólnot energetycznych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi w której to w 2016 roku uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej.
Przeciwnik wprowadzania limitów dla płatności gotówkowych oraz podatku od aut spalinowych.
Pozycja 4. Malwina Olczak
Łodzianka z urodzenia, tytuł magistra inżyniera zdobyłam na Politechnice Łódzkiej, Centrum Kształcenia Międzynarodowego, kierunek Zarządzanie i Technologie w języku francuskim. Swoją karierę zawodową zorientowaną na zarządzanie sprzedażą na rynki zagraniczne budowałam poza granicami naszego kraju. Pierwotnie we Francji, następnie w Wielkiej Brytanii oraz w Arabii Saudyjskiej. Trzy lata temu wróciłam do Łodzi i obecnie w naszym województwie buduję przyszłość mojej rodziny. Prywatnie samodzielna i aktywna mama dwójki dzieci mająca zamiłowanie do literatury, tańca i podróży.
Wychowana w szacunku do tradycji, Polskę mam zawsze w sercu. Mieszkając za granicą miałam okazję obserwować jak dynamicznie rozwijają się kraje, które stawiają swoje interesy na pierwszym miejscu.
Okręg nr 3:
Pozycja 1. Adam Śmiech – historyk, publicysta „Myśli Polskiej”, działacz narodowy
Kandydat o sobie: „53 lata, mąż Ewy i ojciec dwóch córek. Pabianiczanin, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŁ i studiów podyplomowych z Informacji Naukowej, kustosz w Bibliotece Wydziału Filologicznego UŁ. Od zawsze związany z ruchem narodowo-demokratycznym. Autor artykułów naukowych z historii Narodowej Demokracji, członek zespołu redakcyjnego i publicysta tygodnika „Myśl Polska”, komentator wydarzeń politycznych na kanałach You Tube „Myśli Polskiej” i „Chrobrego Szlaku”. Moje pasje, to historia, polityka międzynarodowa, podróże, muzyka rockowa etc.
W sejmiku wojewódzkim chciałbym zająć się przede wszystkim racjonalizacją wydatków na inwestycję i kulturę. Uważam też, że każdy poziom samorządu terytorialnego powinien być wolny od polityki i układów, gdyż samorząd ma działać na rzecz wszystkich mieszkańców bez względu na ich poglądy. W samorządzie powinna być faktycznie realizowana zasada pomocniczości, a ingerencja władzy centralnej sprowadzać się do minimum.
W trudnym czasie, w jakim przyszło nam żyć, bardzo istotnym jest, aby samorządowcy, a więc ludzie z natury rzeczy będący blisko swoich wyborców, podejmowali działania w kierunku i intencji uratowania pokoju, i niedopuszczenia do wciągnięcia Polski w wojnę toczoną na Ukrainie z Rosją przez USA i NATO. Pokój jest wartością nadrzędną. Dotyczy również naszego narodu, wśród którego podziały sięgają od szczytów władzy aż po rodzinny stół świąteczny.”
Pozycja 2. Juliusz Grzegorz Sumorok – urodzony 13.03.1955 w Łodzi, mieszka „od zawsze” w Kolumnie koło Łasku. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek biologia specjalność ekologia i ekohydrologia. Ponadto studia na kierunku Filozofia i MBA. Ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami środowiska. wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego, pracownik samorządowy, właściciel firm prywatnych z zakresu ochrony środowiska. Koordynator i współautor projektu elektrowni na biomasę o mocy 5 MW. Polityk szczebla wojewódzkiego i centralnego w latach 2003 – 2009. Obecnie emeryt i własna działalność gospodarcza. Hobby wycieczki rowerowe, wyprawy kamperem, rolnictwo permakulturowe.
Pozycja 3. Marzena Zawodzińska
Absolwentka filologii polskiej UŁ i studiów podyplomowych – Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie oraz Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na UŁ. Ukończyła kursy Studium Edukacji Narodowej, Akademii Umiejętności Społecznych oraz Studium Samorządowego – organizowane w Łodzi przez Instytut Edukacji Narodowej. Nigdy nie należała do żadnej partii politycznej. Pełniła funkcję pełnomocnika powiatowego Stowarzyszenia Rodzina Polska. Dwie kadencje była ławnikiem w Sądzie Rodzinnym w Pabianicach. W 2015 roku założyła Pabianicką Kooperatywę Spożywczą, której członkowie mają dostęp do zdrowej, ekologicznej żywności bezpośrednio od rolników. 12 lat pracowała jako polonistka w pabianickich szkołach. Była też stałym współpracownikiem dwóch lokalnych gazet: Nowego Życia Pabianic oraz pabianice.tv. W 2007 roku rozpoczęła pracę w Bibliotece Polonistycznej UŁ. Obecnie jest starszym bibliotekarzem w BUŁ.
Pozycja 4. Justyna Anna Tomaszewska – lat 43, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji, matka dwójki dzieci.
O sobie:
Moje doświadczenie zawodowe to praca związana z wdrażaniem, rozliczaniem środków unijnych. Byłam pracownikiem samorządowym obecnie jestem zatrudniona w , instytucji kultury. Poza pracą stale współpracuję z trzecim sektorem oraz przedsiębiorcami w obszarze pozyskiwania i rozliczania środków unijnych oraz prowadzenia zamówień publicznych.
Praca w interdyscyplinarnych zespołach przy wielu projektach wyposażyła mnie w umiejętność poszukiwania najskuteczniejszych rozwiązań.Chcę wykorzystać wiedzę i doświadczenie które zdobyłam w celu wzmacniania kluczowych branż regionu, wdrażania środków pieniężnych oraz rozwoju niezależności energetycznej. Jestem kandydatką popieraną przez partię Polska Jest Jedna.
Pozycja 5. Karolina Majchrzak-Hofman
żona jednego męża, mama syna, katoliczka, prowadzi własną działalność gospodarczą, przewodnicząca koła Pabianice Stowarzyszenia Zrównoważony Rozwój Geotermia w Polsce im św. Królowej Jadwigi, członek partii Polska Jest Jedna, przedstawiciel Ruchu Obrony Polaków
Pozycja 6. Ryszard Domański
Jestem ojcem samotnie wychowującym 3 dzieci. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Studiowałem na Universita Tor Vergata w Rzymie. Znam 5 języków obcych.
Jestem przedsiębiorcą i pochodzę z rodziny przedsiębiorców. Należę do partii Polska Jest Jedna.
Moi dziadkowie zesłani byli na roboty do niemiec, dziadek został zesłany na Syberię.
Okręg nr 4
Pozycja 1. Jakub Stępień
Młoda, energiczna osoba. Inżynier automatyki i robotyki, student studiów magisterskich na kierunku „Automatyka Przemysłowa” na Politechnice Wrocławskiej ze znajomością języków obcych
Pozycja 2. Aleksy Wyszkowski – ekonomista, działacz narodowy
Aleksy Maria Wyszkowski urodził się 3 września 1956 r. w Łodzi. Jest żonaty i jest ojcem dwójki dorosłych już dzieci (syna i córki). Jest magistrem ekonomii, absolwentem Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
Od momentu ukończenia studiów pracował na stanowiskach odpowiadających posiadanemu wykształceniu. Praca na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach różnych branż, ułatwiła mu poznanie zasad funkcjonowania, zarządzania i prowadzenia nowoczesnej firmy.
Posiada także wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu i w prowadzeniu księgowości w kilku przedsiębiorstwach.
Przez kilka lat prowadził własną firmę zajmującą się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych oraz doradztwem podatkowym.
W latach 1993 – 1996 był głównym księgowym w Zarządzie Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”. W tym czasie był także skarbnikiem „Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków Polskich”.
W 2003 r objął funkcję Zastępcy Dyrektora Delegatury Łódź – Górna w Urzędzie Miasta Łodzi.
W latach 2006 – 2007 był Dyrektorem Gospodarstwa Pomocniczego Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W kwietniu 2010 r. opracował i wydał zbiór ujednoliconych aktów prawnych z zakresu rachunkowości i podatków pod tyt. „Rachunkowość. Ogólne prawo podatkowe” (T 1) – oraz „Podatki” (T 2).
Przez wiele lat był wydawcą ASPEKTU POLSKIEGO, miesięcznika Katolickiego Klubu im. św. Wojciecha w Łodzi.
W przeszłości był członkiem ZChN i Ligi Polskich Rodzin oraz współzałożycielem Katolickiego Klubu im. św. Wojciecha. Obecnie bezpartyjny, na emeryturze.
Pozycja 3. Grzegorz Lobka – członek Zarządu Klubu imienia Romana Dmowskiego
Okręg nr 5.
Pozycja 1. Arkadiusz Miksa – wiceprezes Klubu imienia Romana Dmowskiego, historyk, publicysta m.in. „Myśli Polskiej” oraz „Chrobrego Szlaku”
lat 45, kustosz sali tradycji, publicysta narodowy, autor kilkunastu opracowań naukowych z zakresu historii polskiego ruchu narodowego, autor kilkuset artykułów i felietonów prasowych publikowanych na łamach prasy narodowej, konserwatywnej i antysystemowej. Od 25 lat aktywny działacz narodowy i społeczny. Miłośnik starych książek, techniki wojskowej, sztuki i słowiańskiej muzyki.
Pozycja 3. Monika Fijoł
Pozycja 4. Stanisław Oleksik, członek Klubu imienia Romana Dmowskiego
Pozycja 5. Arkadiusz Urbański