Zbigniew Maurer kandydatem AN na prezydenta Łodzi

Dziś, 17 września, na konferencji prasowej przed Urzędem Miasta Łodzi, Akcja Narodowa zaprezentowała program wyborczy (dostępny tutaj) i kandydata na prezydenta Łodzi.

Kandydatem jedynego narodowego komitetu startującego do Rady Miejskiej Łodzi będzie Zbigniew Maurer, 69-letni prywatny przedsiębiorca, działacz społeczny i polityczny.

 – W Łodzi będziemy pilnować, żeby przynajmniej to, co jest dla mieszczan najważniejsze, czyli ryneczki ze zdrową żywnością, ruch miejski i przejezdne drogi były brane szczególnie pod uwagę. Żywność w marketach i sklepach sieciowych jest zmutowana chemicznie i udoskonalana – mówił Maurer.

Hasło wyborcze Akcji Narodowej to Polska Łódź – jak tłumaczył pełnomocnik wyborczy komitetu Kamil Klimczak – to przesłanie, że będziemy się kierowali interesem Polaków-łodzian, a nie grup interesu i układów, jak to nierzadko bywało w Łodzi.

Akcja Narodowa wystawia kandydatów we wszystkich okręgach do Rady Miejskiej Łodzi i Sejmiku Województwa Łódzkiego.

One thought on “Zbigniew Maurer kandydatem AN na prezydenta Łodzi

  1. Tomasz Soldenhoff

    Ja nie należę formalnie do Akcji Narodowej i nie noszę przypiętego mieczyka, ale utożsamiam się z potrzebną innej, odnowionej, lepszej polityki, bardziej polskiej, społecznej, serdecznej i humanitarnej w mieście. Np. dość terroryzowania, karania i usuwania przez Straż Miejską i Policję skromnych handlarzy ulicznych i rynkowych, przekupek i przekupniów, dlatego, że znika w z tym cieplejszy, bardziej ludzki i tradycyjny koloryt miasta, a biedni ludzie tracą możliwość dorobienia do zapomogi, renty czy emerytury. Kara za nie posprzątanie po psie jest za wysoka, a torebek w parkach brak i pojemników na odchody za mało. Za jazdę bez biletów w MPK jest bajońska, bodaj 274 zł za brak 1 skasowanego biletu, to wręcz skandal i nikt takiej kary nie konsultował ze społeczeństwem. Najwyraźniej chodzi o źródło dodatkowego dochodu dla MPK. Kontrolerzy w trudnych sytuacjach dla pasażerów biorą swoją stronę i bez litości, bez miłosierdzia wypisuję im wysokie kary, nawet biednej młodzieży, która nie zarabia i tłumaczy się brakiem pieniędzy, a dojechać musi, np. do domu czy chorej osoby! Młodzież do lat 18 lub czasu ukończenia studiów powinna mieć przepisowo mniejsze kary, np. maksimum 30-50 zł. Poza tym, w Łodzi UMŁ za dużo wydaje na różne imprezy masowe, nieraz tandetne i banalne programowo, estradowo-koncertowe, hałaśliwe i pod publiczkę. Hałas głośny z imprez na Starym Rynku denerwuje i przeszkadza mieszkańcom, a żyje tam sporo ludzi starszych i dzieci. Nikt tej działalności nie sprawdza i nie ocenia, nie mówiąc o jej finansowej i programowej i artystycznej kontroli. Z gazet i internetu dowiadujemy się o składach gremiów organizatorów różnych imprez, np. Festiwalu Łódź Dialog Czterech Kultur. O szczegółach finansowych nie ma informacji. W mieście jest wiele ulic, na których w godzinach szczytu są długie „korki”, kierowcy stoją, a ja, pieszy, idę szybciej lub jadę tramwajem szybciej niż jadą kierowcy! Autobusy MPK też spóźniają się z powodu korków i przez opóźnienia powodują brak możliwości przesiadki we właściwym terminie do innego autobusu i tramwaju, w innym miejscu i innych linii. Trzeba więc długo czekać na kolejne. W „klimatyzowanych” autobusach w upały jest bardzo ciepło i duszno, zemdleć można, jak się stoi, a okien otwierać nie wolno. Na niektórych liniach, np. tramwaju 43 z Konstantynowa na Północą w Łodzi, niespodziewanie zmieniają się godziny przyjazdów na przystanki, np. pierwszy przy ul. Legionów, co utrudnia lub uniemożliwia dotarcie na czas do celu. Powinno być więcej pieniędzy na budżet obywatelski i dla rad osiedli. Zaniedbanych jest sporo zabytków i cennych willi oraz kamienic, np. willa Anstadtów w Parku im. Andrzeja Struga na Bałutach, a sam park nie jest uznany za zabytkowy i chroniony. To parę przykładów.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *