Działacze AN w sprawie wycinki na Radiostacji

W związku z prowadzoną wycinką drzew przy ul. Zelwerowicza w Łodzi, kandydaci Akcji Narodowej zamieszkali na osiedlu Radiostacja wystosowali list do Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi:

Łódź, dnia 4 września 2018 roku

Zarząd Zieleni Miejskiej

Przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Akcja Narodowa zamieszkali w dzielnicy Radiostacja wyrażają swój sprzeciw wobec wycinki drzew przy ul. Zelwerowicza w Łodzi. Jednym z podstawowych walorów cenionych przez mieszkańców dzielnicy Radiostacja jest obfita zieleń, wyróżniająca tę część miasta spośród wielu innych, stwarzająca dobre warunki do życia i wypoczynku. Możliwość mieszkania w scenerii zielonego środowiska jest powodem do satysfakcji wyrażanej przez mieszkańców w rozmowach prywatnych.

Rozpoczęta w dniu wczorajszym wycinka drzew, mająca wg doniesień prasowych masowy charakter, obejmująca kilkadziesiąt drzew, jest barbarzyństwem dokonywanym na zasobach zielonych dzielnicy, odbierająca mieszkańcom poczucie zadowolenia z warunków, w których zamieszkują. Masowa wycinka kilkudziesięciu drzew nie może być rozumiana jako jakakolwiek metoda konserwacji zieleni miejskiej.

Domagamy się niezwłocznego wstrzymania prac związanych z wycinką drzew przy ulicy Zelwerowicza i wycofania pozwolenia na ich ścięcie.

Jan Waliszewski
Anna Smolińska
Adam Smoliński
Tomasz Sobczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *